Mantis Bug Tracker

MantisPro evidenci chyb v softwaru lze využít mnoho nástrojů. Jedním z volně dostupných je Mantis. Mantis je bug tracker, tedy systém pro evidenci chyb v software. Jedná se o web-base aplikaci, tzn. musí se jen nainstalovat na server a uživatelé k němu přistupují přes webový prohlížeč. Instalace Mantisu je snadná. Systém je napsaný v PHP a vyžaduje pochopitelně i databázi na webovém serveru. Pokud známe přístupová hesla k databázi, celkem snadno můžeme systém nainstalovat.
Práce v aplikaci Mantis je velmi jednudochá a řekl bych že i intuitivní. Jde prostě o prostý a přehledný nástroj. Nečekejte od něj žádné zázraky, obzvlášť po grafické stránce je velmi prostý. Nicméně pro práci s evidencí chyb v softwaru se mi velmi osvědčil a pro menší projekty je myslím ideální.
Záznam o chybě softwaru sebou nese několik základních informací. U větších projektů mohou být tyto informace nedostačující. V takovém případě lze sáhnout do zdrojového kód Mantisu a upravit formuláře nebo sáhnout po sofistikovanějším řešení ( HP Quality center apod.)
V Mantisu si lze nastavit své workflow, kterým záznamy o chybách procházejí. Uživatelské přístupy lze rozdělit podle rolí ( tester, vývojář, vedoucí projektu apod.). Mantis je také lokalizován do českého jazyka. Umožňuje práci s více projekty – uživatel mezi vybírá mezi projekty.
Z bug trackingem Mantis mám velmi dobré zkušenosti a rozhodně jej doporučuji na menší projekty. Zejména tam, kde není možné zakoupit robusnější nástroj pro sledování záznamů chyb softwaru.
Mantis je nyní dostupný i pro přístup přes chytré telefony. Lze si stáhnout (a koupit) aplikaci pro iPhone, Android i Windows Phones.


.advertisement

Share on TwitterShare via email
Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *