Společností, které nabízejí školení (workshopy) v oblasti testování software je mnoho. Na této stránce jsem přestavil některé, řekněme nejznámější firmy či školení. Pokud jste absolventem některého z nich, rádi zde uvítáme Vaše zkušenosti s průběhem a hlavně přínosem dané akce. Problém většiny školení totiž spočívá v jejich přínosu pro daného člověka (resp. poměr přínos / cena).
Odborná konference ladění a testování softwarových aplikací LaTes
Společnost KOMIX pořádá jednou za dva roky odborné konference věnované tématu ladění a testování softwarových aplikací – LaTes. Přednášky se zaměřují jak na oblast testování, tak na monitoring aplikací a metodiku jejich vývoje apod. Konference proběhají v Praze vždy jednou za 2 roky.
CzechTest konference
Nejvýznamnější česká konference o testování softwaru s mezinárodní účastí. Akce se koná každoročně vždy v Praze.
Recenze konference CzechTest 2013, CzechTest 2014
ISTQB certifikát
International Software Testing Qualifications Board. Nejznámější certifikát v oblasti testování softwaru. Certifikace má tři úrovně: Foundation Level (CTFL), Advanced Level (CTAL), Expert Level (CTEL).
Více o samotné certifikaci ISTQB
Jak se správně připravit (naučit) na splnění certifikační zkoušky ISTQB
Školení programování automatických testů (AspectWorks, s.r.o.)
Kurz seznamuje účastníky s nástrojem Selenium určeným pro automatické testování webových aplikací včetně metodiky a doporučených postupů. Na příkladech je ukázáno automatické testování aplikací od jednodušších případů až po obsluhu složitých webových rozhraní.
Kurz je určen testerům, vývojářům v jazyce Java
U účastníků kurzu předpokládáme základní znalost jazyka Java, znalost základná tvorby webových aplikací.
Testování softwaru v prostředí Visual Studio 2012 (Gopas)
Kurz „Testování softwaru v prostředí Visual Studio 2012“ nabízí úvod do konceptů a strategií testování a naučí vás používat několik nejrozšířenějších Frameworků a nástrojů pro různé druhy testování. Kurz zahrnuje koncepty Unit testování, požadavky a charakteristiky dobrých testovacích strategií a způsobů, jak tyto koncepty mohou být realizovány. Důraz je kladen na praktickou aplikaci získaných znalostí. Zúčastnit se můžete v Praze, Brně a Bratislavě. Cena za tří denní kurz je zhruba 12 000 Kč.
Chybí mi tu komplet informace o nejvýznamnější konferenci o testování softwaru: CzechTest.
Konference je mezinárodní a účastní se jí experti z Anglie, Norska, Německa, Finska, Indie, …
Na této konferenci se setkáte s odborníky na různé oblasti testování, kteří se s Vámi skutečně chtějí podělit o své zkušenosti a ne Vám představit nějaký nástroj.
Hovoří se tam o vztazích BUS x ICT, o testování za pomocí free nástrojů, o tom, co můžeme měřit a jak testování obhajovat…
Info o konferenci CzechTest byly přidány. Speciálně bych všem doporučil přednášku „Management and Motivation of the Large Pool of Testers“ v posledním dni konference.